Liga IV ed. 2005-2006

Campionatul Judeţean Liga a IV-a Arad
- Ediţia 2005-2006 -

Etapa 1 (tur) / 18 (retur)

CS Vladimirescu 2003 - Crişul Ch. Criş 4-2 / 3-4
Regal Horia - AS Vinga 4-0 / 5-1
AS Dorobanţi - Dacia Beliu 1-4 / 0-4
UTA II / Frontiera Curtici - Romvest Arad 0-3 / 1-0
Unirea Şeitin - Inter Zimand-Cuz 3-1 /2-2
Aqua Vest Arad - Şoimii Lipova 0-0 / 0-1
Voinţa Macea - Voinţa Mailat 2-1 / 4-0
Înfrăţirea Iratoşu - Naţional Sebiş 1-0 / 0-0
FC Zimandu Nou - CNM Pâncota 1-1 / 0-5

Etapa 2 / 19

Inter Zimand-Cuz - CS Vladimirescu 2003 2-2 / 3-5
CNM Pâncota - UTA II / Frontiera Curtici 4-1 / 0-1
Naţional Sebiş - FC Zimandu Nou 2-3 / 2-3
Şoimii Lipova - Voinţa Macea 0-4 / 0-4
Crişul Ch. Criş - Regal Horia 0-0 / 0-5
Romvest Arad - AS Dorobanţi 1-1 / 2-2
Voinţa Mailat - Înfrăţirea Iratoşu 2-0 / 0-1
AS Vinga - Aqua Vest Arad 0-3 / 1-1
Dacia Beliu - Unirea Şeitin 1-0 / 7-1

Etapa 3 / 20

CS Vladimirescu 2003 - Dacia Beliu 3-3 / 0-3
Regal Horia - Inter Zimand-Cuz 2-0 / 3-0
Aqua Vest Arad - Crişul Ch. Criş 3-1 / 0-2
Romvest Arad - CNM Pâncota 0-1 / 0-1
UTA II / Frontiera Curtici - Naţional Sebiş 4-4 / 2-2
Voinţa Macea - AS Vinga 12-0 / 3-0
Înfrăţirea Iratoşu - Şoimii Lipova 0-0 / 1-4
FC Zimandu Nou - Voinţa Mailat 2-0 / 0-1
Unirea Şeitin - AS Dorobanţi 3-3 / 0-3

Etapa 4 / 21

Unirea Şeitin - CS Vladimirescu 2003 2-2 /0-3
Naţional Sebiş - Romvest Arad 5-2 / 1-1
Şoimii Lipova - FC Zimandu Nou 0-0 / 0-1
Crişul Ch. Criş - Voinţa Macea 0-5 / 0-6
AS Dorobanţi - CNM Pâncota 3-1 / 0-4
Voinţa Mailat - UTA II / Frontiera Curtici 4-1 / 0-3
AS Vinga - Înfrăţirea Iratoşu 0-2 / 0-4
Inter Zimand-Cuz - Aqua Vest Arad 2-2 / 2-2
Dacia Beliu - Regal Horia 0-1 / 0-1

Etapa 5 / 22

CS Vladimirescu 2003 - AS Dorobanţi 4-2 / 1-0
Regal Horia - Unirea Şeitin 2-0 / 2-0
Aqua Vest Arad - Dacia Beliu 1-1 /0-3
Romvest Arad - Voinţa Mailat 2-2 / 0-4
CNM Pâncota - Naţional Sebiş 2-0 /3-2
UTA II / Frontiera Curtici - Şoimii Lipova 0-0 / 0-0
Voinţa Macea - Inter Zimand-Cuz 7-0 /4-0
Înfrăţirea Iratoşu - Crişul Ch. Criş 3-0 /0-2
FC Zimandu Nou - AS Vinga 4-3 /0-1

Etapa 6 /23

CS Vladimirescu 2003 - Regal Horia 0-2 / 1-2
Şoimii Lipova - Romvest Arad 2-1 / 3-0
Crişul Ch. Criş - FC Zimandu Nou 0-1 / 1-4
AS Dorobanţi - Naţional Sebiş 2-1 / 2-2
Voinţa Mailat - CNM Pâncota 2-1 / 0-4
AS Vinga - UTA II / Frontiera Curtici 0-3 / 0-3
Inter Zimand-Cuz - Înfrăţirea Iratoşu 4-0 / 0-2
Dacia Beliu - Voinţa Macea 0-1 / 1-3
Unirea Şeitin - Aqua Vest Arad 2-0 / 1-3

Etapa 7 / 24

Aqua Vest Arad - CS Vladimirescu 2003 0-1 / 2-1
Romvest Arad - AS Vinga 2-0 / 2-1
CNM Pâncota - Şoimii Lipova 1-1 / 3-0
Naţional Sebiş - Voinţa Mailat 1-0 / 0-0
Regal Horia - AS Dorobanţi 2-0 / 2-0
UTA II / Frontiera Curtici - Crişul Ch. Criş 1-1 / 2-2
Voinţa Macea - Unirea Şeitin 4-2 / 2-0
Înfrăţirea Iratoşu - Dacia Beliu 1-2 / 0-2
FC Zimandu Nou - Inter Zimand-Cuz 6-0 / 2-0

Etapa 8 / 25

CS Vladimirescu 2003 - Voinţa Macea 1-6 / 0-5
Şoimii Lipova - Naţional Sebiş 4-1 / 5-3
Regal Horia - Aqua Vest Arad 3-0 / 4-1
AS Dorobanţi - Voinţa Mailat 1-0 / 0-1
AS Vinga - CNM Pâncota 0-3 / 0-4
Crişul Ch. Criş - Romvest Arad 3-0 / 1-3
Inter Zimand-Cuz - UTA II / Frontiera Curtici 2-4 / 2-0
Dacia Beliu - FC Zimandu Nou 1-2 / 0-0
Unirea Şeitin - Înfrăţirea Iratoşu 3-1 / 4-2

Etapa 9 /26

Înfrăţirea Iratoşu - CS Vladimirescu 2003 2-2 / 2-0
Romvest Arad - Inter Zimand-Cuz 3-0 / 3-4
CNM Pâncota - Crişul Ch. Criş 2-1 / 1-2
Naţional Sebiş - AS Vinga 10-1 / 3-0
Aqua Vest Arad - AS Dorobanţi 1-0 / 0-2
UTA II / Frontiera Curtici - Dacia Beliu 0-1 / 1-3
Voinţa Macea - Regal Horia 4-0 / 0-1
FC Zimandu Nou - Unirea Şeitin 2-1 / 1-2
Voinţa Mailat - Şoimii Lipova 1-1 / 1-0

Etapa 10 / 27

CS Vladimirescu 2003 - FC Zimandu Nou 4-1 / 1-3
Crişul Ch. Criş - Naţional Sebiş 2-0 / 0-2
Regal Horia - Înfrăţirea Iratoşu 3-0 / 4-0
Aqua Vest Arad - Voinţa Macea 0-3 / 0-4
AS Dorobanţi - Şoimii Lipova 0-1 / 1-0
AS Vinga - Voinţa Mailat 2-4 / 1-2
Inter Zimand-Cuz - CNM Pâncota 1-8 / 0-1
Dacia Beliu - Romvest Arad 3-1 / 4-1
Unirea Şeitin - UTA II / Frontiera Curtici 3-1 / 1-3

Etapa 11 / 28

UTA II / Frontiera Curtici - CS Vladimirescu 2003 4-5 / 3-3
Romvest Arad - Unirea Şeitin 1-3 / 2-3
CNM Pâncota - Dacia Beliu 0-1 / 0-0
Naţional Sebiş - Inter Zimand-Cuz 3-3 / 2-2
Şoimii Lipova - AS Vinga 7-0 / 1-0
Înfrăţirea Iratoşu - Aqua Vest Arad 2-1 / 1-2
FC Zimandu Nou - Regal Horia 0-0 / 1-3
Voinţa Mailat - Crişul Ch. Criş 5-0 / 1-2
Voinţa Macea - AS Dorobanţi 2-0 / 4-0

Etapa 12 / 29

CS Vladimirescu 2003 - Romvest Arad 2-1 / 2-0
Crişul Ch. Criş - Şoimii Lipova 2-1 / 1-3
Regal Horia - UTA II / Frontiera Curtici 0-0 / 3-0
Aqua Vest Arad - FC Zimandu Nou 1-0 / 2-0
AS Dorobanţi - AS Vinga 2-1 / 4-0
Inter Zimand-Cuz - Voinţa Mailat 1-1 / 1-5
Dacia Beliu - Naţional Sebiş 3-2 / 0-3
Unirea Şeitin - CNM Pâncota 1-2 / 0-5
Voinţa Macea - Înfrăţirea Iratoşu 7-0 / 3-0

Etapa 13 / 30

CNM Pâncota - CS Vladimirescu 2003 3-0 / 2-0
Romvest Arad - Regal Horia 0-3 / 3-7
Naţional Sebiş - Unirea Şeitin 1-0 / 2-1
AS Vinga - Crişul Ch. Criş 0-3 / 0-5
UTA II / Frontiera Curtici - Aqua Vest Arad 3-2 / 0-3
FC Zimandu Nou - Voinţa Macea 1-1 / 1-3
Voinţa Mailat - Dacia Beliu 5-1 / 0-2
AS Vinga - Crişul Ch. Criş 0-3 / 0-5
Înfrăţirea Iratoşu - AS Dorobanţi 0-1 / 2-4

Etapa 14 /31

CS Vladimirescu 2003 - Naţional Sebiş 4-1 / 1-3
Regal Horia - CNM Pâncota 2-1 / 0-1
Aqua Vest Arad - Romvest Arad 4-4 / 1-0
AS Dorobanţi - Crişul Ch. Criş 3-2 / 0-2
Inter Zimand-Cuz - AS Vinga 3-0 / 3-3
Dacia Beliu - Şoimii Lipova 3-2 / 3-0
Unirea Şeitin - Voinţa Mailat 3-0 / 1-2
Voinţa Macea - UTA II / Frontiera Curtici 4-2 /3-0
Înfrăţirea Iratoşu - FC Zimandu Nou 1-0 / 3-2

Etapa 15 / 32

Voinţa Mailat - CS Vladimirescu 2003 4-1 / 0-2
Romvest Arad - Voinţa Macea 0-0 / 0-3
CNM Pâncota - Aqua Vest Arad 2-1 / 1-1
Naţional Sebiş - Regal Horia 2-1 / 0-3
Şoimii Lipova - Unirea Şeitin 3-1 / 2-5
Crişul Ch. Criş - Inter Zimand-Cuz 2-0 / 3-0
UTA II / Frontiera Curtici - Înfrăţirea Iratoşu 4-0 / 0-3
AS Vinga - Dacia Beliu 0-7 / 0-3
FC Zimandu Nou - AS Dorobanţi 3-2 / 3-4

Etapa 16 /33

CS Vladimirescu 2003 - Şoimii Lipova 2-1 / 2-5
Regal Horia - Voinţa Mailat 1-0 / 3-3
Aqua Vest Arad - Naţional Sebiş 1-0 / 0-2
AS Dorobanţi - Inter Zimand-Cuz 4-0 / 1-1
Dacia Beliu - Crişul Ch. Criş 3-1 / 1-2
Unirea Şeitin - AS Vinga 8-0 / 4-1
Voinţa Macea - CNM Pâncota 0-0 / 4-1
Înfrăţirea Iratoşu - Romvest Arad 1-0 / 3-1
FC Zimandu Nou - UTA II / Frontiera Curtici 4-0 / 3-0

Etapa 17 / 34

AS Vinga - CS Vladimirescu 2003 0-3 / 1-3
Romvest Arad - FC Zimandu Nou 0-1 / 0-3
CNM Pâncota - Înfrăţirea Iratoşu 2-1 / 1-1
Naţional Sebiş - Voinţa Macea 1-1 / 2-0
Şoimii Lipova - Regal Horia 0-1 / 1-4
Crişul Ch. Criş - Unirea Şeitin 1-0 / 5-7
UTA II / Frontiera Curtici - AS Dorobanţi 4-0 / 0-3
Voinţa Mailat - Aqua Vest Arad 2-1 / 0-3
Inter Zimand-Cuz - Dacia Beliu 0-3 / 0-3

Clasamentul final:

1. Voinţa Macea 34 28 4 2 121- 13 88p
2. Regal Horia 34 27 4 3 79- 19 85p
3. Dacia Beliu 34 22 4 8 76- 33 70p
4. CNM Pâncota 34 21 6 7 71- 27 69p
5. FC Zimandu Nou 34 17 5 12 58- 45 56p
6. Voinţa Mailat 34 15 5 14 53- 48 50p
7. CS Vladimirescu 2003 34 15 5 14 68- 74 50p
8. Crişul Ch. Criş 34 15 3 16 55- 69 48p
9. AS Dorobanţi 34 14 5 15 51- 58 47p
10. Şoimii Lipova 34 13 7 14 51- 49 46p
11. Naţional Sebiş 34 12 9 13 65- 57 45p
12. Aqua Vest Arad 34 12 7 15 42- 51 43p
13. Înfrăţirea Iratoşu 34 13 4 17 40- 60 43p
14. Unirea Şeitin 34 13 3 18 67- 75 42p
15. UTA II/Frontiera Curtici 34 10 8 16 50- 68 38p
16. Inter Zimand-Cuz 34 5 9 20 42- 94 24p
17. AS Romvest Arad 34 5 6 23 39- 75 21p
18. AS Vinga 34 1 2 31 17-130 5p

* Voinţa Macea a pierdut meciul de baraj pentru promovarea în Liga a III-a (0-1 cu D'Amore Alparea - jud. Bihor).
* Aqua Vest Arad, Înfrăţirea Iratoşu, Unirea Şeitin, UTA II /Frontiera Curtici, Inter Zimand-Cuz, AS Romvest Arad şi AS Vinga au retrogradat în Liga a V-a.