Liga IV ed. 2006-2007

Campionatul Judeţean Liga a IV-a Arad
- Ediţia 2006-2007 -

Etapa 1 (tur) / 20 (retur)

Unirea Sântana - CS Vladimirescu 2003 5-1 / 3-2
Victoria Lunca Teuz Sânpaul - Dacia Beliu 2-2 / 1-1
Naţional Sebiş - CNM Pâncota 0-1 / 0-2
AS Dorobanţi - Şoimii Lipova 2-0 / 2-2
Înfrăţirea Iratoşu - Voinţa Mailat 0-5 / 1-1
Regal Horia - Victoria Zăbrani 6-1 / 0-0
Atletico Arad - Unirea Şeitin 2-4 / 2-0
Păulişana Păuliş - Aqua Vest Arad 3-2 / 1-3
Frontiera Curtici - Voinţa II Macea 1-4 / 0-1
Partizan Satu Mare - Crişul Ch. Criş 3-0 / 4-0

Etapa 2 (tur) / 21 (retur)

CS Vladimirescu 2003 - Înfrăţirea Iratoşu 7-1 / 1-0
CNM Pâncota - Victoria LT Sânpaul 7-0 / 6-1
Dacia Beliu - AS Dorobanţi 6-0 / 2-2
Şoimii Lipova - Unirea Sântana 2-0 / 0-4
Voinţa Mailat - Regal Horia 2-1 / 0-3
Victoria Zăbrani - Atletico Arad 3-1 / 5-1
Unirea Şeitin - Păulişana Păuliş 2-2 / 1-4
Aqua Vest Arad - Frontiera Curtici 4-2 / 3-5
Voinţa II Macea - Partizan Satu Mare 2-2 / 1-4
Crişul Ch. Criş - Naţional Sebiş 2-0 / 0-0

Etapa 3 (tur) / 22 (retur)

Regal Horia - CS Vladimirescu 2-3 / 0-1
AS Dorobanţi - CNM Pâncota 3-1 / 0-5
Victoria Lunca Teut Sânpaul - Naţional Sebiş 1-4 / 1-7
Înfrăţirea Iratoşu - Şoimii Lipova 3-0 / 0-0
Partizan Satu Mare - Aqua Vest Arad 3-3 / 0-0
Unirea Sântana - Dacia Beliu 1-3 / 3-0
Crişul Ch. Criş - Voinţa II Macea 0-3 / 1-3
Păulişana Păuliş - Victoria Zăbrani 2-1 / 0-1
Atletico Arad - Voinţa Mailat 0-6 / 0-3
Frontiera Curtici - Unirea Şeitin 3-0 / 0-2

Etapa 4 / 23

CS Vladimirescu 2003 - Atletico Arad 1-0 / 0-0
Aqua Vest Arad - Crişul Ch. Criş 2-1 / 0-5
Şoimii Lipova - Regal Horia 1-7 / 2-4
Voinţa Mailat - Păulişana Păuliş 3-2 / 0-1
Victoria Lunca Teuz Sânpaul - AS Dorobanţi 0-1 / 1-4
CNM Pâncota - Unirea Sântana 7-1 / 1-0
Unirea Şeitin - Partizan Satu Mare 5-2 / 3-6
Dacia Beliu - Înfrăţirea Iratoşu 1-0 / 0-1
Naţional Sebiş - Voinţa II Macea 1-4 / 0-1
Victoria Zăbrani - Frontiera Curtici 0-2 / 2-1

Etapa 5 / 24

Păulişana Păuliş - CS Vladimirescu 2003 1-1 / 2-0
Înfrăţirea Iratoşu - CNM Pâncota 0-3 / 0-2
AS Dorobanţi - Naţional Sebiş 2-1 / 0-2
Atletico Arad - Şoimii Lipova 1-4 / 1-2
Unirea Sântana - Victoria LT Sânpaul 3-1 / 1-1
Voinţa II Macea - Aqua Vest Arad 3-1 / 2-4
Crişul Ch. Criş - Unirea Şeitin 4-1 / 1-2
Regal Horia - Dacia Beliu 5-0 / 0-1
Frontiera Curtici - Voinţa Mailat 1-2 / 0-4
Partizan Satu Mare - Victoria Zăbrani 3-1 / 2-0

Etapa 6 / 25

CS Vladimirescu 2003 - Frontiera Curtici 2-1 / 0-0
Şoimii Lipova - Păulişana Păuliş 1-2 / 1-4
CNM Pâncota - Regal Horia 0-0 / 1-0
AS Dorobanţi - Unirea Sântana 2-0 / 1-1
Naţional Sebiş - Aqua Vest Arad 3-0 / 2-4
Victoria Zăbrani - Crişul Ch. Criş 2-1 / 0-0
Voinţa Mailat - Partizan Satu Mare 2-2 / 0-1
Dacia Beliu - Atletico Arad 1-0 / 0-1
Unirea Şeitin - Voinţa II Macea 1-5 / 2-3
Victoria Lunca Teuz Sânpaul - Înfrăţirea Iratoşu 1-7 / 0-3

Etapa 7 / 26

Partizan Satu Mare - CS Vladimirescu 2003 4-3 / 2-1
Atletico Arad - CNM Pâncota 2-6 / 0-4
Unirea Sântana - Naţional Sebiş 3-4 / 2-0
Regal Horia - Victoria LT Sânpaul 4-1 / 3-0
Înfrăţirea Iratoşu - AS Dorobanţi 3-2 / 1-1
Frontiera Curtici - Şoimii Lipova 4-2 / 2-2
Păulişana Păuliş - Dacia Beliu 2-6 / 4-2
Aqua Vest Arad - Unirea Şeitin 1-2 / 1-3
Crişul Ch. Criş - Voinţa Mailat 3-1 / 0-1
Voinţa II Macea - Victoria Zăbrani 3-1 / 0-1

Etapa 8 /27

CS Vladimirescu 2003 - Crişul Ch. Criş 1-0 / 0-0
CNM Pâncota - Păulişana Păuliş 0-1 / 2-0
AS Dorobanţi - Regal Horia 2-2 / 0-2
Victoria Zăbrani - Aqua Vest Arad 0-0 / 7-1
Şoimii Lipova - Partizan Satu Mare 1-3 / 2-4
Victoria Lunca Teuz Sânpaul - Atletico Arad 4-4 / 3-1
Dacia Beliu - Frontiera Curtici 6-1 / 0-2
Naţional Sebiş - Unirea Şeitin 4-0 / 1-0
Voinţa Mailat - Voinţa II Macea 3-0 / 5-0
Unirea Sântana - Înfrăţirea Iratoşu 0-1 / 1-1

Etapa 9 / 28

Voinţa II Macea - CS Vladimirescu 2003 3-2 / 0-0
Frontiera Curtici - CNM Pâncota 0-5 / 0-3
Înfrăţirea Iratoşu - Naţional Sebiş 0-3 / 0-4
Crişul Ch. Criş - Şoimii Lipova 1-0 / 1-1
Regal Horia - Unirea Sântana 4-1 / 2-1
Păulişana Păuliş - Victoria LT Sânpaul 2-1 / 3-2
Atletico Arad - AS Dorobanţi 0-1 / 1-1
Aqua Vest Arad - Voinţa Mailat 2-0 / 1-1
Partizan Satu Mare - Dacia Beliu 5-0 / 6-7
Unirea Şeitin - Victoria Zăbrani 0-0 / 1-5

Etapa 10 / 29

CS Vladimirescu 2003 - Aqua Vest Arad 2-1 / 0-3
Dacia Beliu - Crişul Ch. Criş 3-1 / 0-2
AS Dorobanţi - Păulişana Păuliş 2-1 / 0-1
Înfrăţirea Iratoşu - Regal Horia 1-2 / 0-5
CNM Pâncota - Partizan Satu Mare 1-1 / 3-2
Unirea Sântana - Atletico Arad 1-2 / 5-0
Şoimii Lipova - Voinţa II Macea 1-7 / 1-3
Naţional Sebiş - Victoria Zăbrani 2-0 / 3-1
Voinţa Mailat - Unirea Şeitin 3-0 / 2-0
Victoria Lunca Teuz Sânpaul - Frontiera Curtici 2-0 / 2-3

Etapa 11 /30

Unirea Şeitin - CS Vladimirescu 2003 1-1 / 2-5
Crişul Ch. Criş - CNM Pâncota 0-4 / 0-4
Regal Horia - Naţional Sebiş 3-3 / 0-3
Păulişana Păuliş - Unirea Sântana 3-2 / 1-4
Aqua Vest Arad - Şoimii Lipova 5-0 / 3-4
Frontiera Curtici - AS Dorobanţi 0-0 / 3-0
Partizan Satu Mare - Victoria LT Sânpaul 7-1 / 1-1
Atletico Arad - Înfrăţirea Iratoşu 1-3 / 1-1
Voinţa II Macea - Dacia Beliu 5-1 / 4-1
Victoria Zăbrani - Voinţa Mailat 1-1 / 1-2

Etapa 12 / 31

CS Vladimirescu 2003 - Victoria Zăbrani 5-1 / 2-1
Şoimii Lipova - Unirea Şeitin 1-1 / 2-3
Dacia Beliu - Aqua Vest Arad 2-3 / 1-7
CNM Pâncota - Voinţa II Macea 4-0 / 10-0
AS Dorobanţi - Partizan Satu Mare 3-1 / 1-3
Regal Horia - Atletico Arad 3-0 / 2-3
Naţional Sebiş - Voinţa Mailat 5-4 / 0-1
Victoria Lunca Teuz Sânpaul - Crişul Ch. Criş 2-5 / 0-1
Unirea Sântana - Frontiera Curtici 2-0 / 1-4
Înfrăţirea Iratoşu - Păulişana Păuliş 4-0 / 0-1

Etapa 13 / 32

Voinţa Mailat - CS Vladimirescu 2003 3-3 / 0-2
Aqua Vest Arad - CNM Pâncota 1-3 / 0-5
Atletico Arad - Naţional Sebiş 1-2 / 0-5
Păulişana Păuliş - Regal Horia 1-2 / 2-4
Partizan Satu Mare - Unirea Sântana 3-5 / 1-0
Crişul Ch. Criş - AS Dorobanţi 2-1 / 1-4
Voinţa II Macea - Victoria LT Sânpaul 1-2 / 3-1
Victoria Zăbrani - Şoimii Lipova 1-0 / 2-0
Frontiera Curtici - Înfrăţirea Iratoşu 3-0 / 1-1
Unirea Şeitin - Dacia Beliu 5-3 / 1-2

Etapa 14 / 33

Naţional Sebiş - CS Vladimirescu 2003 3-2 / 2-1
Atletico Arad - Păulişana Păuliş 3-2 / 3-4
Victoria Lunca Teuz Sânpaul - Aqua Vest Arad 2-1 / 3-4
Unirea Sântana - Crişul Ch. Criş 8-0 / 1-0
Înfrăţirea Iratoşu - Partizan Satu Mare 0-0 / 4-3
Şoimii Lipova - Voinţa Mailat 2-5 / 0-2
Dacia Beliu - Victoria Zăbrani 1-2 / 0-5
CNM Pâncota - Unirea Şeitin 8-0 / 6-1
AS Dorobanţi - Voinţa II Macea 0-1 / 2-5
Regal Horia - Frontiera Curtici 6-0 / 1-1

Etapa 15 / 34

CS Vladimirescu 2003 - Şoimii Lipova 3-2 / 5-0
Crişul Ch. Criş - Înfrăţirea Iratoşu 3-1 / 0-3
Aqua Vest Arad - AS Dorobanţi 0-2 / 3-4
Păulişana Păuliş - Naţional Sebiş 2-2 / 0-2
Frontiera Curtici - Atletico Arad 4-1 / 1-0
Partizan Satu Mare - Regal Horia 5-7 / 0-2
Voinţa II Macea - Unirea Sântana 8-3 / 1-2
Unirea Şeitin - Victoria LT Sânpaul 2-1 / 0-2
Victoria Zăbrani - CNM Pâncota 4-0 / 4-0
Voinţa Mailat - Dacia Beliu 1-0 / 1-0

Etapa 16 /35

Dacia Beliu - CS Vladimirescu 2003 5-2 / 0-4
Regal Horia - Crişul Ch. Criş 3-0 / 0-3
Naţional Sebiş - Şoimii Lipova 3-1 / 0-2
Unirea Sântana - Aqua Vest Arad 1-1 / 3-3
Atletico Arad - Partizan Satu Mare 0-1 / 1-3
CNM Pâncota - Voinţa Mailat 1-2 / 2-1
AS Dorobanţi - Unirea Şeitin 2-1 / 1-0
Păulişana Păuliş - Frontiera Curtici 1-1 / 2-1
Victoria Lunca Teuz Sânpaul - Victoria Zăbrani 0-1 / 0-1
Înfrăţirea Iratoşu - Voinţa II Macea 0-0 / 1-2

Etapa 17 / 36

CS Vladimirescu 2003 - CNM Pâncota 2-8 / 0-2
Frontiera Curtici - Naţional Sebiş 3-1 / 1-0
Partizan Satu Mare - Păulişana Păuliş 2-0 / 4-6
Voinţa II Macea - Regal Horia 2-3 / 3-1
Unirea Şeitin - Unirea Sântana 2-4 / 0-9
Victoria Zăbrani - AS Dorobanţi 1-1 / 1-1
Voinţa Mailat - Victoria LT Sânpaul 2-0 / 0-1
Crişul Ch. Criş - Atletico Arad 3-1 / 0-1
Şoimii Lipova - Dacia Beliu 2-3 / 3-2
Aqua Vest Arad - Înfrăţirea Iratoşu 3-0 / 1-2

Etapa 18/37

Victoria Lunca Teuz Sânpaul - CS Vladimirescu 2003 2-1 / 0-3
CNM Pâncota - Şoimii Lipova 7-0 / 6-0
AS Dorobanţi - Voinţa Mailat 0-2 / 0-4
Regal Horia - Aqua Vest Arad 2-0 / 3-0
Păulişana Păuliş - Crişul Ch. Criş 2-1 / 2-4
Atletico Arad - Voinţa II Macea 1-3 / 0-8
Naţional Sebiş - Dacia Beliu 4-0 / 2-3
Unirea Sântana - Victoria Zăbrani 2-1 / 4-1
Înfrăţirea Iratoşu - Unirea Şeitin 5-1 / 3-4
Frontiera Curtici - Partizan Satu Mare 4-2 / 4-1

Etapa 19 / 38

CS Vladimirescu 2003 - AS Dorobanţi 0-2 / 1-3
Şoimii Lipova - Victoria LT Sânpaul 3-1 / 0-3
Crişul Ch. Criş - Frontiera Curtici 2-1 / 2-3
Aqua Vest Arad - Atletico Arad 2-0 / 2-1
Dacia Beliu - CNM Pâncota 1-2 / 1-11
Voinţa II Macea - Păulişana Păuliş 6-1 / 2-3
Unirea Şeitin - Regal Horia 3-4 / 0-7
Victoria Zăbrani - Înfrăţirea Iratoşu 1-0 / 1-1
Voinţa Mailat - Unirea Sântana 1-1 / 1-2
Partizan Satu Mare - Naţional Sebiş 2-5 / 0-3

Clasamentul final:

1. CNM Pâncota 38 33 2 3 151- 20 101p
2. Regal Horia 38 25 5 8 106- 46 80p
3. Voinţa II Macea 38 24 3 11 102- 58 75p
4. Voinţa Mailat 38 22 8 10 77- 39 72p
5. Naţional Sebiş 38 22 3 13 86- 50 69p
6. Păulişana Păuliş 38 20 4 14 72- 77 64p
7. Partizan Satu Mare 38 18 7 13 98- 82 61p
8. Unirea Sântana 38 18 6 14 90- 66 60p
9. AS Dorobanţi 38 16 9 13 55- 61 57p
10. CS Vladimirescu 2003 38 16 7 15 70- 65 55p
11. Frontiera Curtici 38 16 6 16 63- 69 54p
12. Victoria Zăbrani 38 14 8 16 52- 58 50p
13. Crişul Ch. Criş 38 15 4 19 62- 68 49p
14. Aqua Vest Arad 38 14 6 18 75- 83 48p
15. Înfrăţirea Iratoşu 38 12 9 17 52- 65 45p
16. Dacia Beliu 38 12 3 23 66-102 39p
17. Unirea Şeitin 38 10 4 24 56-117 34p
18. Victoria LT Sânpaul 38 8 5 25 47-102 29p
19. Şoimii Lipova 38 7 5 26 47-116 26p
20. Atletico Arad 38 5 4 29 37-109 19p

* CNM Pâncota a jucat barajul pentru promovarea în Liga a III-a, dar a pierdut cu 0-1 în faţa echipei Turul Micula (jud. Satu Mare).
* Dacia Beliu, Unirea Şeitin, Victoria Lunca Teuz Sânpaul, Şoimii Lipova şi Atletico Arad au retrogradat în Campionatul Judeţean "Onoare".
* Victoria Felnac (seria A), Progresul Pecica (seria B) şi Recolta Apateu (seria B) au promovat din Campionatul Judeţean.
* Victoria Felnac va ceda locul său echipei Şoimii Lipova.