Liga IV ed. 2007-2008

Campionatul Judeţean Liga a IV-a Arad
- Ediţia 2007-2008 -

Etapa 1 (tur) / 18 (retur)

CS Vladimirescu 2003 - Victoria Zăbrani 0-0 / 1-5
CNM Pâncota - Voinţa Mailat 2-0 / 0-1
Unirea Sântana - AS Dorobanţi 2-0 / 2-1
Progresul Pecica - Şoimii Lipova 0-0 / 1-2
Păulişana Păuliş - Unirea Şeitin 3-1 / 1-3
Naţional Sebiş - Crişul Ch. Criş 2-0 / 5-1
Regal Horia - Aqua Vest Arad 3-3 / 2-0
Înfrăţirea Iratoşu - Partizan Satu Mare 0-2 / 4-6
Recolta Apateu - Frontiera Curtici 1-1 / 0-7

Etapa 2 / 19

Crişul Ch. Criş - CS Vladimirescu 2003 1-0 / 0-3
Partizan Satu Mare - Naţional Sebiş 1-4 / 1-2
Şoimii Lipova - CNM Pâncota 0-4 / 2-4
AS Dorobanţi - Progresul Pecica 5-2 / 1-3
Aqua Vest Arad - Unirea Sântana 1-5 / 2-3
Frontiera Curtici - Regal Horia 3-0 / 1-2
Victoria Zăbrani - Recolta Apateu 2-0 / 2-1
Unirea Şeitin - Înfrăţirea Iratoşu 1-1 / 3-3
Voinţa Mailat - Păulişana Păuliş 3-1 / 1-3

Etapa 3 / 20

CS Vladimirescu 2003 - Partizan Satu Mare 1-2 / 2-3
CNM Pâncota - AS Dorobanţi 4-1 / 3-2
Naţional Sebiş - Unirea Şeitin 5-1 / 3-2
Recolta Apateu - Crişul Ch. Criş 1-1 / 3-5
Progresul Pecica - Aqua Vest Arad 2-1 / 0-2
Păulişana Păuliş - Şoimii Lipova 2-2 / 3-5
Unirea Sântana - Regal Horia 4-1 / 4-1
Înfrăţirea Iratoşu - Voinţa Mailat 1-0 / 0-2
Frontiera Curtici - Victoria Zăbrani 4-2 / 1-3

Etapa 4 / 21

Unirea Şeitin - CS Vladimirescu 2003 4-3 / 1-2
Crişul Ch. Criş - Frontiera Curtici 1-0 / 1-3
Partizan Satu Mare - Recolta Apateu 3-5 / 4-6
Şoimii Lipova - Înfrăţirea Iratoşu 2-3 / 0-3
AS Dorobanţi - Păulişana Păuliş 5-2 / 1-2
Aqua Vest Arad - CNM Pâncota 1-5 / 0-2
Regal Horia - Victoria Zăbrani 3-0 / 0-1
Unirea Sântana - Progresul Pecica 2-1 / 2-0
Voinţa Mailat - Naţional Sebiş 2-3 / 0-2

Etapa 5 / 22

CS Vladimirescu 2003 - Voinţa Mailat 4-2 / 2-0
CNM Pâncota - Unirea Sântana 0-2 / 3-1
Naţional Sebiş - Şoimii Lipova 5-0 / 1-1
Păulişana Păuliş - Aqua Vest Arad 2-0 / 1-2
Progresul Pecica - Regal Horia 1-0 / 0-3
Înfrăţirea Iratoşu - AS Dorobanţi 0-2 / 0-0
Recolta Apateu - Unirea Şeitin 3-1 / 1-4
Frontiera Curtici - Partizan Satu Mare 0-2 / 0-3
Victoria Zăbrani - Crişul Ch. Criş 1-3 / 0-1

Etapa 6 /23

Şoimii Lipova - CS Vladimirescu 2003 2-3 / 1-3
Partizan Satu Mare - Victoria Zăbrani 3-0 / 1-0
Aqua Vest Arad - Înfrăţirea Iratoşu 4-2 / 1-2
Unirea Sântana - Păulişana Păuliş 1-0 / 0-3
Progresul Pecica - CNM Pâncota 1-1 / 0-1
Regal Horia - Crişul Ch. Criş 1-0 / 1-1
Unirea Şeitin - Frontiera Curtici 1-0 / 0-4
Voinţa Mailat - Recolta Apateu 5-0 / 4-2
AS Dorobanţi - Naţional Sebiş 1-2 / 0-1

Etapa 7 / 24

CS Vladimirescu 2003 - AS Dorobanţi 3-1 / 2-1
Păulişana Păuliş - Progresul Pecica 2-0 / 2-3
Înfrăţirea Iratoşu - Unirea Sântana 0-0 / 1-0
Naţional Sebiş - Aqua Vest Arad 8-0 / 1-0
Reclta Apateu - Şoimii Lipova 5-2 / 1-3
Frontiera Curtici - Voinţa Mailat 0-0 / 0-3
Victoria Zăbrani - Unirea Şeitin 2-1 / 0-0
Crişul Ch. Criş - Partizan Satu Mare 2-1 / 3-2
CNM Pâncota - Regal Horia 1-0 / 0-1

Etapa 8 / 25

Aqua Vest Arad - CS Vladimirescu 2003 1-2 / 0-4
CNM Pâncota - Păulişana Păuliş 2-1 / 0-2
Şoimii Lipova - Frontiera Curtici 0-1 / 2-4
AS Dorobanţi - Recolta Apateu 2-1 / 1-0
Unirea Sântana - Naţional Sebiş 1-3 / 1-0
Progresul Pecica - Înfrăţirea Iratoşu 0-0 / 1-2
Regal Horia - Partizan Satu Mare 1-0 / 0-2
Unirea Şeitin - Crişul Ch. Criş 2-0 / 0-2
Voinţa Mailat - Victoria Zăbrani 3-2 / 0-1

Etapa 9 /26

CS Vladimirescu 2003 - Unirea Sântana 2-0 / 3-4
Naţional Sebiş - Progresul Pecica 2-0 / 3-2
Crişul Ch. Criş - Voinţa Mailat 3-2 / 1-3
Partizan Satu Mare - Unirea Şeitin 4-5 / 2-3
Păulişana Păuliş - Regal Horia 3-2 / 1-2
Înfrăţirea Iratoşu - CNM Pâncota 0-2 / 0-4
Recolta Apateu - Aqua Vest Arad 2-3 / 1-3
Frontiera Curtici - AS Dorobanţi 2-4 / 1-2
Victoria Zăbrani - Şoimii Lipova 2-2 / 0-1

Etapa 10 / 27

Progresul Pecica - CS Vladimirescu 2003 1-0 / 1-4
CNM Pâncota - Naţional Sebiş 2-1 / 0-1
Şoimii Lipova - Crişul Ch. Criş 3-2 / 4-3
AS Dorobanţi - Victoria Zăbrani 6-2 / 1-2
Aqua Vest Arad - Frontiera Cutici 0-4 / 0-2
Unirea Sântana - Recolta Apateu 6-0 / 2-0
Păulişana Păuliş - Înfrăţirea Iratoşu 2-0 / 1-1
Regal Horia - Unirea Şeitin 1-1 / 0-3
Voinţa Mailat - Partizan Satu Mare 0-0 / 1-3

Etapa 11 / 28

CS Vladimirescu 2003 - CNM Pâncota 3-6 / 1-3
Naţional Sebiş - Păulişana Păuliş 4-1 / 1-2
Crişul Ch. Criş - AS Dorobanţi 0-1 / 2-4
Partizan Satu Mare - Şoimii Lipova 2-4 / 2-3
Reclta Apateu - Progresul Pecica 4-1 / 0-11
Frontiera Curtici - Unirea Sântana 3-0 / 4-3
Victoria Zăbrani - Aqua Vest Arad 0-2 / 0-2
Unirea Şeitin - Voinţa Mailat 3-0 / 1-3
Înfrăţirea Iratoşu - Regal Horia 1-0 / 2-4

Etapa 12 / 29

Păulişana Păuliş - CS Vladimirescu 2003 3-2 / 3-3
CNM Pâncota - Recolta Apateu 9-0 / 7-0
Şoimii Lipova - Unirea Şeitin 3-1 / 1-0
AS Dorobanţi - Partizan Satu Mare 2-0 / 4-6
Aqua Vest Arad - Crişul Ch. Criş 4-0 / 1-2
Unirea Sântana - Victoria Zăbrani 2-0 / 1-2
Progresul Pecica - Frontiera Curtici 4-1 / 3-2
Regal Horia - Voinţa Mailat 1-3 / 1-0
Înfrăţirea Iratoşu - Naţional Sebiş 0-4 / 0-3

Etapa 13 / 30

CS Vladimirescu 2003 - Înfrăţirea Iratoşu 1-1 / 3-1
Naţional Sebiş - Regal Horia 4-0 / 2-0
Crişul Ch. Criş - Unirea Sântana 0-2 / 2-1
Partizan Satu Mare - Aqua Vest Arad 4-5 / 1-2
Recolta Apateu - Păulişana Păuliş 1-1 / 0-3
Frontiera Curtici - CNM Pâncota 1-2 / 0-2
Victoria Zăbrani - Progresul Pecica 4-0 / 0-1
Unirea Şeitin - AS Dorobanţi 3-1 / 2-2
Voinţa Mailat - Şoimii Lipova 1-1 / 1-1

Etapa 14 /31

Naţional Sebiş - CS Vladimirescu 2003 3-0 / 0-2
CNM Pâncota - Victoria Zăbrani 3-1 / 1-0
AS Dorobanţi - Voinţa Mailat 0-3 / 0-1
Aqua Vest Arad - Unirea Şeitin 3-1 / 3-2
Unirea Sântana - Partizan Satu Mare 3-5 / 0-3
Progresul Pecica - Crişul Ch. Criş 1-1 / 0-3
Păulişana Păuliş - Frontiera Curtici 3-1 / 2-0
Regal Horia - Şoimii Lipova 2-0 / 1-2
Înfrăţirea Iratoşu - Recolta Apateu 3-1 / 1-3

Etapa 15 / 32

CS Vladimirescu 2003 - Regal Horia 2-1 / 1-3
Crişul Ch. Criş - CNM Pâncota 1-5 / 0-1
Partizan Satu Mare - Progresul Pecica 0-1 / 2-3
Şoimii Lipova - AS Dorobanţi 1-0 / 0-5
Recolta Apateu - Naţional Sebiş 0-3 / 0-9
Frontiera Curtici - Înfrăţirea Iratoşu 2-0 / 1-3
Victoria Zăbrani - Păulişana Păuliş 1-1 / 2-7
Unirea Şeitin - Unirea Sântana 1-3 / 1-9
Voinţa Mailat - Aqua Vest Arad 2-5 / 0-1

Etapa 16 /33

CS Vladimirescu 2003 - Recolta Apateu 5-1 / 9-4
Aqua Vest Arad - Şoimii Lipova 3-0 / 2-3
Unirea Sântana - Voinţa Mailat 2-0 / 0-1
Progresul Pecica - Unirea Şeitin 3-2 / 2-4
CNM Pâncota - Partizan Satu Mare 5-1 / 0-3
Păulişana Păuliş - Crişul Ch. Criş 2-0 / 5-1
Înfrăţirea Iratoşu - Victoria Zăbrani 2-0 / 2-1
Naţional Sebiş - Frontiera Curtici 8-0 / 1-1
Regal Horia - AS Dorobanţi 5-0 / 0-8

Etapa 17 / 34

Frontiera Curtici - CS Vladimirescu 2003 3-0 / 4-0
Crişul Ch. Criş - Înfrăţirea Iratoşu 3-1 / 2-2
Partizan Satu Mare - Păulişana Păuliş 5-3 / 4-6
Şoimii Lipova - Unirea Sântana 0-4 / 1-6
AS Dorobanţi - Aqua Vest Arad 1-0 / 1-2
Victoria Zăbrani - Naţional Sebiş 0-2 / 0-3
Unirea Şeitin - CNM Pâncota 1-2 / 0-3
Voinţa Mailat - Progresul Pecica 1-1 / 0-4
Recolta Apateu - Regal Horia 1-2 / 0-3

Clasamentul final:

1. Naţional Sebiş 34 28 2 4 101- 22 86p
2. CNM Pâncota 34 27 1 6 88- 29 82p
3. Unirea Sântana 34 21 1 12 78- 45 64p
4. Păulişana Păuliş 34 18 5 11 79- 59 59p
5. CS Vladimirescu 2003 34 17 3 14 76- 66 54p
6. Aqua Vest Arad 34 16 1 17 59- 70 49p
7. Regal Horia 34 15 3 16 47- 55 48p
8. Partizan Satu Mare 34 15 1 18 83- 80 46p
9. Frontiera Curtici 34 14 3 17 61- 58 45p
10. Şoimii Lipova 34 13 6 15 54- 80 45p
11. AS Dorobanţi 34 14 2 18 66- 61 44p
12. Voinţa Mailat 34 13 5 16 48- 50 44p
13. Progresul Pecica 34 13 5 16 54- 59 44p
14. Crişul Ch. Criş 34 13 4 17 48- 67 43p
15. Înfrăţirea Iratoşu 34 11 8 15 42- 61 41p
16. Unirea Şeitin 34 11 5 18 59- 78 38p
17. Victoria Zăbrani 34 10 4 20 38- 61 34p
18. Recolta Apateu 34 6 3 25 48-128 21p

* Naţional Sebiş a jucat meciul de baraj pentru promovarea în Liga a III-a, cu Arieşul Câmpeni (jud. Alba), pe care l-a câştigat cu 1-0.
* Victoria Zăbrani şi Recolta Apateu au retrogradat în Campionatul Judeţean "Onoare".
* Victoria Nădlac a retrogradat din Liga a III-a în Liga a IV-a Arad.