Liga IV ed. 2008-2009

Campionatul Judeţean Liga a IV-a Arad
- Ediţia 2008-2009 -

Etapa 1 (tur) / 18 (retur)

Partizan Satu Mare - CS Vladimirescu 2003 7-2 / 4-0
FC Sânleani - Şoimii CNM Pâncota 0-5 / 1-2
Victoria Nădlac - Păulişana Păuliş 1-3 / 3-2
Unirea Sântana - Crişul Ch. Criş 2-1 / 2-0
Unirea Şeitin - Frontiera Curtici 1-2 / 1-5
Progresul Pecica - Voinţa Mailat 0-3 / 1-0
Regal Horia - AS Dorobanţi 1-1 / 0-1
Avântul Târnova - Aqua Vest Arad 1-0 / 3-1
Înfrăţirea Iratoşu - Şoimii Lipova 4-1 / 0-3

Etapa 2 / 19

CS Vladimirescu 2003 - FC Sânleani 2-1 / 2-0
Şoimii CNM Pâncota - Unirea Şeitin 3-1 / 8-2
Crişul Ch. Criş - Partizan Satu Mare 0-3 / 1-4
Şoimii Lipova - Unirea Sântana 2-4 / 0-1
Păulişana Păuliş - Înfrăţirea Iratoşu 3-1 / 0-3
Aqua Vest Arad - Victoria Nădlac 1-0 / 2-1
AS Dorobanţi - Avântul Târnova 1-1 / 0-3
Frontiera Curtici - Progresul Pecica 1-3 / 0-0
Voinţa Mailat - Regal Horia 2-0 / 4-0

Etapa 3 / 20

Unirea Şeitin - CS Vladimirescu 2003 4-0 / 2-6
FC Sânleani - Crişul Ch. Criş 4-1 / 0-1
Victoria Nădlac - AS Dorobanţi 3-3 / 0-2
Unirea Sântana - Păulişana Păuliş 4-3 / 5-0
Partizan Satu Mare - Şoimii Lipova 0-1 / 3-1
Progresul Pecica - Şoimii CNM Pâncota 0-2 / 3-3
Înfrăţirea Iratoşu - Aqua Vest Arad 2-0 / 3-4
Voinţa Mailat - Frontiera Curtici 0-1 / 0-1
Avântul Târnova - Regal Horia 2-1 / 1-2

Etapa 4 / 21

CS Vladimirescu 2003 - Progresul Pecica 1-1 / 1-5
Şoimii CNM Pâncota - Voinţa Mailat 2-2 / 2-0
Crişul Ch. Criş - Unirea Şeitin 2-1 / 3-0
Şoimii Lipova - FC Sânleani 2-1 / 1-0
Păulişana Păuliş - Partizan Satu Mare 5-6 / 1-5
Aqua Vest Arad - Unirea Sântana 2-0 / 2-4
AS Dorobanţi - Înfrăţirea Iratoşu 0-0 / 2-0
Regal Horia - Frontiera Curtici 1-0 / 0-5
Avântul Târnova - Victoria Nădlac 3-2 / 2-0

Etapa 5 / 22

Voinţa Mailat - CS Vladimirescu 2003 6-1 / 1-1
FC Sânleani - Păulişana Păuliş 0-2 / 1-5
Unirea Sântana - AS Dorobanţi 3-1 / 1-3
Partizan Satu Mare - Aqua Vest Arad 2-0 / 2-1
Unirea Şeitin - Şoimii Lipova 0-2 / 2-5
Progresul Pecica - Crişul Ch. Criş 0-3 / 0-2
Victoria Nădlac - Regal Horia 0-4 / 0-0
Înfrăţirea Iratoşu - Avântul Târnova 2-1 / 1-4
Frontiera Curtici - Şoimii CNM Pâncota 1-0 / 2-1

Etapa 6 /23

CS Vladimirescu 2003 - Frontiera Curtici 2-3 / 1-3
Crişul Ch. Criş - Voinţa Mailat 2-0 / 1-4
Şoimii Lipova - Progresul Pecica 2-2 / 1-1
Păulişana Păuliş - Unirea Şeitin 5-2 / 1-2
Aqua Vest Arad - FC Sânleani 2-1 / 1-1
Victoria Nădlac - Înfrăţirea Iratoşu 2-0 / 0-0
Regal Horia - Şoimii CNM Pâncota 0-1 / 0-3
AS Dorobanţi - Partizan Satu Mare 0-4 / 2-4
Avântul Târnova - Unirea Sântana 1-2 / 1-1

Etapa 7 / 24

Şoimii CNM Pâncota - CS Vladimirescu 2003 3-1 / 2-0
FC Sânleani - AS Dorobanţi 3-0 / 1-2
Unirea Sântana - Victoria Nădlac 4-1 / 1-1
Partizan Satu Mare - Avântul Târnova 3-1 / 2-1
Unirea Şeitin - Aqua Vest Arad 6-0 / 2-3
Progresul Pecica - Păulişana Păuliş 0-3 / 5-2
Voinţa Mailat - Şoimii Lipova 0-2 / 0-3
Frontiera Curtici - Crişul Ch. Criş 3-1 / 1-1
Înfrăţirea Iratoşu - Regal Horia 2-3 / 3-1

Etapa 8 / 25

Regal Horia - CS Vladimirescu 2003 2-4 / 1-7
Crişul Ch. Criş - Şoimii CNM Pâncota 0-2 / 0-2
Şoimii Lipova - Frontiera Curtici 2-2 / 2-3
Păulişana Păuliş - Voinţa Mailat 1-0 / 0-3
Aqua Vest Arad - Progresul Pecica 3-2 / 1-3
AS Dorobanţi - Unirea Şeitin 4-0 / 1-0
Victoria Nădlac - Partizan Satu Mare 0-4 / 1-6
Avântul Târnova - FC Sânleani 5-1 / 2-1
Înfrăţirea Iratoşu - Unirea Sântana 1-3 / 0-2

Etapa 9 /26

CS Vladimirescu 2003 - Crişul Ch. Criş 1-0 / 0-1
FC Sânleani - Victoria Nădlac 7-1 / 1-0
Partizan Satu Mare - Înfrăţirea Iratoşu 4-0 / 2-1
Unirea Şeitin - Avântul Târnova 1-1 / 1-1
Progresul Pecica - AS Dorobanţi 3-0 / 0-1
Şoimii CNM Pâncota - Şoimii Lipova 2-2 / 3-1
Unirea Sântana - Regal Horia 2-1 / 9-0
Voinţa Mailat - Aqua Vest Arad 3-2 / 2-0
Frontiera Curtici - Păulişana Păuliş 1-3 / 7-0

Etapa 10 / 27

Şoimii Lipova - CS Vladimirescu 2003 2-1 / 2-3
Păulişana Păuliş - Şoimii CNM Pâncota 5-2 / 3-7
Aqua Vest Arad - Frontiera Curtici 2-3 / 1-3
AS Dorobanţi - Voinţa Mailat 1-0 / 1-5
Victoria Nădlac - Unirea Şeitin 2-1 / 1-2
Unirea Sântana - Partizan Satu Mare 0-3 / 1-2
Regal Horia - Crişul Ch. Criş 0-2 / 0-6
Avântul Târnova - Progresul Pecica 1-2 / 2-2
Înfrăţirea Iratşu - FC Sânleani 2-6 / 0-5

Etapa 11 / 28

CS Vladimirescu 2003 - Păulişana Păuliş 2-4 / 3-0
FC Sânleani - Unirea Sântana 0-1 / 4-2
Unirea Şeitin - Înfrăţirea Iratoşu 2-1 / 6-1
Progresul Pecica - Victoria Nădlac 2-2 / 3-2
Şoimii CNM Pâncota - Aqua Vest Arad 4-0 / 0-6
Crişul Ch. Criş - Şoimii Lipova 1-1 / 0-5
Partizan Satu Mare - Regal Horia 7-2 / 8-0
Voinţa Mailat - Avântul Târnova 2-1 / 2-1
Frontiera Curtici - AS Dorobanţi 1-0 / 1-3

Etapa 12 / 29

Aqua Vest Arad - CS Vladimirescu 2003 3-2 / 2-3
Păulişana Păuliş - Crişul Ch. Criş 3-2 / 2-3
AS Dorobanţi - Şoimii CNM Pâncota 1-2 / 1-2
Victoria Nădlac - Voinţa Mailat 0-1 / 1-2
Unirea Sântana - Unirea Şeitin 5-0 / 0-4
Partizan Satu Mare - FC Sânleani 3-0 / 1-2
Regal Horia - Şoimii Lipova 3-0 / 0-14
Avântul Târnova - Frontiera Curtici 0-4 / 0-1
Înfrăţirea Iratoşu - Progresul Pecica 2-1 / 1-2

Etapa 13 / 30

CS Vladimirescu 2003 - AS Dorobanţi 1-1 / 2-1
FC Sânleani - Regal Horia 1-0 / 3-1
Unirea Şeitin - Partizan Satu Mare 0-2 / 1-10
Progresul Pecica - Unirea Sântana 1-1 / 0-4
Şoimii CNM Pâncota - Avântul Târnova 2-0 / 2-3
Crişul Ch. Criş - Aqua Vest Arad 3-1 / 3-4
Şoimii Lipova - Păulişana Păuliş 2-0 / 3-1
Voinţa Mailat - Înfrăţirea Iratoşu 3-0 / 1-3
Frontiera Curtici - Victoria Nădlac 5-1 / 4-0

Etapa 14 /31

Avântul Târnova - CS Vladimirescu 2003 4-1 / 3-1
FC Sânleani - Unirea Şeitin 1-0 / 2-3
Aqua Vest Arad - Şoimii Lipova 0-0 / 1-1
AS Dorobanţi - Crişul Ch. Criş 5-0 / 1-2
Victoria Nădlac - Şoimii CNM Pâncota 3-0 / 3-0
Unirea Sântana - Voinţa Mailat 3-2 / 1-2
Partizan Satu Mare - Progresul Pecica 4-1 / 5-1
Regal Horia - Păulişana Păuliş 7-4 / 0-2
Înfrăţirea Iratoşu - Frontiera Curtici 1-2 / 0-3

Etapa 15 / 32

CS Vladimirescu 2003 - Victoria Nădlac 2-4 / 0-3
Progresul Pecica - FC Sânleani 1-0 / 2-1
Şoimii CNM Pâncota - Înfrăţirea Iratoşu 5-2 / 1-0
Crişul Ch. Criş - Avântul Târnova 5-0 / 2-2
Şoimii Lipova - AS Dorobanţi 1-0 / 1-2
Păulişana Păuliş - Aqua Vest Arad 3-0 / 2-5
Unirea Şeitin - Regal Horia 2-0 / 7-1
Voinţa Mailat - Partizan Satu Mare 2-0 / 0-3
Frontiera Curtici - Unirea Sântana 0-1 / 4-0

Etapa 16 /33

Înfrăţirea Iratoşu - CS Vladimirescu 2003 2-1 / 3-6
FC Sânleani - Voinţa Mailat 0-1 / 2-3
AS Dorobanţi - Păulişana Păuliş 1-1 / 3-2
Victoria Nădlac - Crişul Ch. Criş 0-2 / 0-4
Unirea Sântana - Şoimii CNM Pâncota 0-4 / 5-3
Partizan Satu Mare - Frontiera Curtici 4-5 / 4-4
Unirea Şeitin - Progresul Pecica 1-0 / 4-7
Regal Horia - Aqua Vest Arad 3-0 / 0-3
Avântul Târnova - Şoimii Lipova 2-1 / 1-2

Etapa 17 / 34

CS Vladimirescu 2003 - Unirea Sântana 0-3 / 2-1
Şoimii CNM Pâncota - Partizan Satu Mare 3-2 / 0-3
Crişul Ch. Criş - Înfrăţirea Iratoşu 4-2 / 3-4
Şoimii Lipova - Victoria Nădlac 0-0 / 3-5
Păulişana Păuliş - Avântul Târnova 0-0 / 0-5
Aqua Vest Arad - AS Dorobanţi 4-1 / 2-3
Progresul Pecica - Regal Horia 7-1 / 3-0
Voinţa Mailat - Unirea Şeitin 2-1 / 3-0
Frontiera Curtici - FC Sânleani 3-1 / 4-0

Clasamentul final:

1. Partizan Satu Mare 34 28 1 5 126- 40 85p
2. Frontiera Curtici 34 25 4 5 88- 37 79p
3. Şoimii CNM Pâncota 34 22 3 9 82- 52 69p
4. Unirea Sântana 34 21 3 10 78- 51 66p
5. Voinţa Mailat 34 20 2 12 61- 38 62p
6. Şoimii Lipova 34 15 8 11 71- 48 53p
7. Crişul Ch. Criş 34 16 3 15 62- 59 51p
8. Progresul Pecica 34 14 8 12 64- 60 50p
9. Avântul Târnova 34 14 7 13 59- 51 49p
10. AS Dorobanţi 34 14 6 14 49- 54 48p
11. Aqua Vest Arad 34 13 3 18 59- 72 42p
12. Păulişana Păuliş 34 13 2 19 73- 94 41p
13. CS Vladimirescu 2003 34 12 3 19 62- 84 39p
14. Unirea Şeitin 34 11 2 21 62- 90 35p
15. FC Sânleani 34 11 1 22 51- 62 34p
16. Victoria Nădlac 34 8 6 20 43- 76 30p
17. Înfrăţirea Iratoşu 34 9 2 23 47- 88 29p
18. Regal Horia 24 7 2 25 35-116 23p

* Partizan Satu Mare a jucat barajul pentru promovarea în Liga a III-a, cu ACS Recaş (jud. Timiş), pe care l-a pierdut cu 0-7.
* Victoria Nădlac şi Regal Horia au retrogradat în Campionatul Judeţean "Onoare".
* Înfrăţirea Iratoşu a fuzionat cu Partizan Satu Mare, echipă care s-a desfiinţat în urma meciului de baraj cu ACS Recaş.