Liga IV ed. 2009-2010

Campionatul Judeţean Liga a IV-a Arad
- Ediţia 2009-2010 -

Etapa 1 (tur) / 18 (retur)

CS Vladimirescu 2003 - Voinţa Mailat 2-1 / 1-0
FC Sânleani - Şoimii Lipova 5-1 / 1-0
Crişul Alb Şicula - Progresul Pecica 1-2 / 0-5
Înfrăţirea Iratoşu - Crişul Ch. Criş 2-0 / 3-6
Păulişana Păuliş - Universitatea Sebiş 3-0 / 1-3
Frontiera Curtici - Aqua Vest Arad 1-2 / 1-0
Şoimii CNM Pâncota - Unirea Şeitin 1-0 / 2-1
Victoria Pro Nădlac - Unirea Sântana 1-5 / 1-2
AS Dorobanţi - Avântul Târnova 1-2 / 0-1

Etapa 2 / 19

Şoimii Lipova - CS Vladmirescu 2003 2-0 / 1-7
Aqua Vest Arad - Şoimii CNM Pâncota 0-3 / 0-1
Universitatea Sebiş - Frontiera Curtici 1-4 / 1-5
Crişul Ch. Criş - Păulişana Păuliş 4-2 / 1-5
Progresul Pecica - Înfrăţirea Iratoşu 0-1 / 0-3
Voinţa Mailat - Crişul Alb Şicula 6-0 / 2-1
Avântul Târnova - FC Sânleani 0-0 / 1-1
Unirea Şeitin - Victoria Pro Nădlac 2-3 / 0-0
Unirea Sântana - AS Dorobanţi 1-1 / 2-1

Etapa 3 / 20

CS Vladimirescu 2003 - Avântul Târnova 2-1 / 1-0
FC Sânleani - Unirea Sântana 2-5 / 0-2
Crişul Alb Şicula - Şoimii Lipova 1-0 / 1-0
Înfrăţirea Iratoşu - Voinţa Mailat 2-2 / 1-3
Păulişana Păuliş - Progresul Pecica 1-1 / 0-5
Frontiera Curtici - Crişul Ch. Criş 16-2 / 1-0
Şoimii CNM Pâncota - Universitatea Sebiş 4-2 7 1-1
Unirea Şeitin - Aqua Vest Arad 3-1 / 1-1
AS Dorobanţi - Victoria Pro Nădlac 3-2 / 0-5

Etapa 4 / 21

Unirea Sântana - CS Vladimirescu 2003 2-1 / 0-0
Universitatea Sebiş - Unirea Şeitin 5-2 / 2-2
Crişul Ch. Criş - Şoimii CNM Pâncota 4-1 / 1-5
Progresul Pecica - Frontiera Curtici 1-2 / 1-1
Voinţa Mailat - Păulişana Păuliş 0-1 / 3-2
Şoimii Lipova - Înfrăţirea Iratoşu 0-1 / 0-5
Avântul Târnova - Crişul Alb Şicula 2-0 / 0-0
Victoria Pro Nădlac - Aqua Vest Arad 3-1 / 0-0
AS Dorobanţi - FC Sânleani 1-1 / 0-1

Etapa 5 / 22

CS Vladimirescu 2003 - AS Dorobanţi 8-2 / 6-3
Crişul Alb Şicula - Unirea Sântana 2-0 / 1-9
Păulişana Păuliş - Şoimii Lipova 0-2 / 4-0
Frontiera Curtici - Voinţa Mailat 2-1 / 0-1
Şoimii CNM Pâncota - Progresul Pecica 4-1 / 6-1
Unirea Şeitin - Crişul Ch. Criş 4-1 / 7-1
Aqua Vest Arad - Universitatea Sebiş 2-2 / 1-2
FC Sânleani - Victoria Pro Nădlac 3-1 / 1-2
Înfrăţirea Iratoşu - Avântul Târnova 2-1 / 1-0

Etapa 6 /23

FC Sânleani - CS Vladimirescu 2003 1-1 / 2-3
Crişul Ch. Criş - Aqua Vest Arad 5-3 / 1-4
Progresul Pecica - Unirea Şeitin 4-2 / 1-2
Voinţa Mailat - Şoimii CNM Pâncota 1-3 / 0-1
Şoimii Lipova - Frontiera Curtici 0-0 / 1-28
Avântul Târnova - Păulişana Păuliş 7-2 / 1-1
Unirea Sântana - Înfrăţirea Iratoşu 5-2 / 3-4
Victoria Pro Nădlac - Universitatea Sebiş 2-1 / 1-4
AS Dorobanţi - Crişul Alb Şicula 1-0 / 3-0

Etapa 7 / 24

CS Vladimirescu 2003 - Victoria Pro Nădlac 3-0 / 2-3
Crişul Alb Şicula - FC Sânleani 0-1 / 0-6
Înfrăţirea Iratoşu - AS Dorobanţi 1-2 / 1-2
Păulişana Păuliş - Unirea Sântana 0-3 / 1-5
Frontiera Curtici - Avântul Târnova 2-0 / 1-3
Şoimii CNM Pâncota - Şoimii Lipova 4-2 / 3-0
Unirea Şeitin - Voinţa Mailat 1-1 / 2-2
Aqua Vest Arad - Progresul Pecica 2-2 / 0-0
Universitatea Sebiş - Crişul Ch. Criş 4-1 / 2-3

Etapa 8 / 25

CS Vladimirescu 2003 - Crişul Alb Şicula 3-0 / 0-0
Progresul Pecica - Universitatea Sebiş 1-1 / 0-1
Voinţa Mailat - Aqua Vest Arad 2-0 / 0-0
Şoimii Lipova - Unirea Şeitin 2-3 / 0-3
Avântul Târnova - Şoimii CNM Pâncota 2-1 / 2-2
Unirea Sântana - Frontiera Curtici 1-8 / 1-5
FC Sânleani - Înfrăţirea Iratoşu 0-1 / 2-2
Victoria Pro Nădlac - Crişul Ch. Criş 2-1 / 0-2
AS Dorobanţi - Păulişana Păuliş 2-2 / 1-4

Etapa 9 /26

Înfrăţirea Iratoşu - CS Vladimirescu 2003 1-2 / 1-3
Păulişana Păuliş - FC Sânleani 1-1 / 0-2
Frontiera Curtici - AS Dorobanţi 2-0 / 3-2
Şoimii CNM Pâncota - Unirea Sântana 4-1 / 4-3
Unirea Şeitin - Avântul Târnova 0-3 / 2-0
Aqua Vest Arad - Şoimii Lipova 2-1 / 3-0
Universitatea Sebiş - Voinţa Mailat 0-0 / 1-1
Crişul Ch. Criş - Progresul Pecica 1-0 / 0-1
Crişul Alb Şicula - Victoria Pro Nădlac 0-3 / 0-4

Etapa 10 / 27

CS Vladimirescu 2003 - Păulişana Păuliş 2-1 / 0-1
Voinţa Mailat - Crişul Ch. Criş 2-0 / 5-0
Şoimii Lipova - Universitatea Sebiş 1-1 / 0-3
Avântul Târnova - Aqua Vest Arad 4-1 / 2-5
Unirea Sântana - Unirea Şeitin 3-2 / 0-0
FC Sânleani - Frontiera Curtici 0-2 / 0-5
Crişul Alb Şicula - Înfrăţirea Iratoşu 2-1 / 0-4
Victoria Pro Nădlac - Progresul Pecica 1-2 / 1-3
AS Dorobanţi - Şoimii CNM Pâncota 1-2 / 0-1

Etapa 11 / 28

Frontiera Curtici - CS Vladimirescu 2003 0-0 / 2-1
Păulişana Păuliş - Crişul Alb Şicula 6-0 / 5-3
Şoimii CNM Pâncota - FC Sânleani 6-2 / 1-0
Unirea Şeitin - AS Dorobanţi 2-0 / 1-4
Aqua Vest Arad - Unirea Sântana 1-2 / 1-4
Universitatea Sebiş - Avântul Târnova 0-3 / 3-0
Crişul Ch. Criş - Şoimii Lipova 2-0 / 3-0
Progresul Pecica - Voinţa Mailat 0-0 / 0-2
Înfrăţirea Iratoşu - Victoria Pro Nădlac 2-1 / 2-3

Etapa 12 / 29

CS Vladimirescu 2003 - Şoimii CNM Pâncota 0-0 / 1-5
Şoimii Lipova - Progresul Pecica 3-1 / 0-3
Avântul Târnova - Crişul Ch. Criş 4-1 / 1-2
Unirea Sântana - Universitatea Sebiş 3-0 / 2-0
FC Sânleani - Unirea Şeitin 5-1 / 1-6
Crişul Alb Şicula - Frontiera Curtici 0-3 / 0-8
Înfrăţirea Iratoşu - Păulişana Păuliş 4-2 / 4-6
Victoria Pro Nădlac - Voinţa Mailat 1-0 / 0-3
AS Dorobanţi - Aqua Vest Arad 2-1 / 0-3

Etapa 13 / 30

Unirea Şeitin - CS Vladimirescu 2003 0-4 / 2-5
Frontiera Curtici - Înfrăţirea Iratoşu 4-0 / 5-2
Şoimii CNM Pâncota - Crişul Alb Şicula 4-0 / 4-0
Aqua Vest Arad - FC Sânleani 5-2 / 0-0
Universitatea Sebiş - AS Dorobanţi 1-0 / 1-1
Crişul Ch. Criş - Unirea Sântana 3-3 / 0-7
Progresul Pecica - Avântul Târnova 1-0 / 6-2
Voinţa Mailat - Şoimii Lipova 7-0 / 3-0
Păulişana Păuliş - Victoria Pro Nădlac 1-4 / 5-0

Etapa 14 /31

CS Vladimirescu 2003 - Aqua Vest Arad 3-0 / 1-2
Avântul Târnova - Voinţa Mailat 1-0 / 2-1
Unirea Sântana - Progresul Pecica 3-1 / 0-2
FC Sânleani - Universitatea Sebiş 2-0 / 0-0
Crişul Alb Şicula - Unirea Şeitin 4-3 / 1-3
Înfrăţirea Iratoşu - Şoimii CNM Pâncota 4-0 / 0-2
Păulişana Păuliş - Frontiera Curtici 1-5 / 0-4
Victoria Pro Nădlac - Şoimii Lipova 3-0 / 3-0
AS Dorobanţi - Crişul Ch. Criş 2-1 / 2-2

Etapa 15 / 32

Universitatea Sebiş - CS Vladimirescu 2003 2-1 / 2-3
Şoimii CNM Pâncota - Păulişan Păuliş 1-0 / 3-0
Unirea Şeitin - Înfrăţirea Iratoşu 0-5 / 4-5
Aqua Vest Arad - Crişul Alb Şicula 2-0 / 6-2
Crişul Ch. Criş - FC Sânleani 2-4 / 0-3
Progresul Pecica - AS Dorobanţi 1-1 / 0-1
Voinţa Mailat - Unirea Sântana 3-1 / 3-4
Şoimii Lipova - Avântul Târnova 0-1 / 0-3
Frontiera Curtici - Victoria Pro Nădlac 2-0 / 3-2

Etapa 16 /33

CS Vladimirescu 2003 - Crişul Ch. Criş 5-2 / 2-1
Unirea Sântana - Şoimii Lipova 2-1 / 3-0
FC Sânleani - Progresul Pecica 2-1 / 0-1
Crişul Alb Şicula - Universitatea Sebiş 1-2 / 0-5
Înfrăţirea Iratoşu - Aqua Vest Arad 0-1 / 4-6
Păulişana Păuliş - Unirea Şeitin 3-0 / 1-2
Frontiera Curtici - Şoimii CNM Pâncota 5-0 / 4-3
Victoria Pro Nădlac - Avântul Târnova 2-2 / 2-2
AS Dorobanţi - Voinţa Mailat 0-0 / 1-1

Etapa 17 / 34

Progresul Pecica - CS Vladimirescu 2003 2-0 / 5-1
Unirea Şeitin - Frontiera Curtici 0-4 / 2-4
Aqua Vest Arad - Păulişana Păuliş 5-0 / 2-4
Universitatea Sebiş - Înfrăţirea Iratoşu 1-1 / 4-3
Crişul Ch. Criş - Crişul Alb Şicula 6-3 / 4-1
Voinţa Mailat - FC Sânleani 1-0 / 2-0
Şoimii Lipova - AS Dorobanţi 2-0 / 0-3
Avântul Târnova - Unirea Sântana 3-0 / 0-9
Şoimii CNM Pâncota - Victoria Pro Nădlac 3-1 / 1-3

Clasamentul final:

1. Frontiera Curtici 34 28 3 3 142- 29 87p
2. Şoimii CNM Pâncota 34 25 3 6 86- 43 78p
3. Unirea Sântana 34 21 4 9 96- 58 67p
4. CS Vladimirescu 2003 34 19 5 10 74- 47 62p
5. Voinţa Mailat 34 16 8 10 60- 28 56p
6. Avântul Târnova 34 15 7 12 56- 52 52p
7. Universitatea Sebiş 34 13 10 11 57- 55 49p
8. Progresul Pecica 34 14 7 13 55- 45 49p
9. Victoria Pro Nădlac 34 15 4 15 60- 60 49p
10. Înfrăţirea Iratoşu 34 15 2 17 73- 73 47p
11. Aqua Vest Arad 34 13 7 14 63- 58 46p
12. FC Sânleani 34 12 8 14 51- 54 44p
13. Păulişana Păuliş 34 12 4 18 66- 80 40p
14. Unirea Şeitin 34 11 6 17 65- 79 39p
15. AS Drobanţi 34 10 8 16 43- 61 38p
16. Crişul Ch. Criş 34 12 2 20 63-106 38p
17. Crişul Alb Şicula 34 5 2 27 24-113 17p
18. Şoimii Lipova 34 4 2 28 19-112 14p

* Frontiera Curtici a participat la barajul pentru promovarea în Liga a III-a, pe care l-a pierdut în faţa echipei Autocatania Caransebeş (0-2).
* CS Ineu a retrogradat din Liga a III-a.
* Crişul Ch. Criş, Crişul Alb Şicula şi Şoimii Lipova au retrogradat în Campionatul Judeţean "Onoare".
* Şoimii Lipova s-a retras din campionat după etapa a 23-a şi a pierdut toate meciurile rămase de jucat cu scorul de 3-0.